Boli de sezon (gripa, laringita, sinuzita, bronsita, pneumonia)

Boli respiratorii Gripa cu pneumonie Neurochirurgie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

vreau sa stiu ce provoaca dimineata greata la un copil de 13 ani alte comentari nu am raceala e cunoscuta de toata lumea multe ceaiuri

Raspunsuri (25)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Fetita mea in virsta de 1.6 ani a facut de 3 ori laringita .Ajutati-ma sa o previn

comentarii utilizatori

acum 16 ani

ce sa fac ca sa previn laringita cronica?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cauzele sunt>tusesc puternic si nu po repira respir f greu oare ce am?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua! am o neclaritate, in ceea ce priveste raceala din timpul verii. cat de periculoasa poate fi ea pe timpul verii, si ce consecinte ar putea avea in viitor- adica anumite boli bronho-pulmonare? multumesc, si sanatate!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau ajutor.cum vine frigul tuseste mereu,imi spun ca are bronsita.spunetim cum sa o tratez.nu mai suport .are doar un an si zece luni,sufera cumolit de la patru luni

comentarii utilizatori

acum 15 ani

una din cauze poate fi hipersensibilitatea olfactiva.Bineinteles trebuie eliminate toate cauzele organice si fiziologice:asigura-te ca nu e hepatita,ulcer etcPt hipersensibilitate olfactiva incearca masajul intra-bucal energic(ca si cum ai radia hartia cu o guma)de 8 ori pe zi timp de 7 luni si masaj facial mai puternic in jurul nasului.Sursa:site Franta

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ttranspirat,am stat la temperaturi foarte scazute.Seara la culcare am inceput sa transpir foarte tare ma sufoc si nu mai pot dormi am luat o pastila de biseptol nu sia facut nici un efect.Vreau sa ma sfatuiti ce tratament medicamentos sa iau.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

suntracita si nu stiu ce medicamente pot sa iau,sunt si pe amenintare de avort si am 11 sapt si nu pot lua leg cu medicul ce ma sfatuiti tantum verde are contraindicatie in sarcina ar fi bun/
multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua am 23 de ani si in urma cu un an am facut o pneumonie interstitiala in urma careia am scuipat cu sanga adica cand am tusit am eliminat o sputa cu sange am fost internata 7 zile unde am urmat un tratament intravenos ia acum de cateva zile a inceput sa ma doara in partea stanga e vreo raceala sau nu mentionez ca nu tusesc nu fac febra ci simt o durere in dreptul plamanului stang iau niste augumentin pastile si ambroxol pastile ce sparere aveti e musai sa merg la medic sau nu

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Are amigdalita acuta, stari febrile,nu manaca si senzatie de voma,dar si vomita. ce trebuie sa ii dau sa manace?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de o saptamana se strange la burta si mai are si diaree.se aude in burtica ca si cum ar clocoti ceva.ce are?ce ma sfatuiti?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am un baietel de 4 ani si 9 luni si de cand il duc la gradi este tot ragusit si are momente cand isi pierde vocea,intradevar a facut de cateva ori rosu in gat dar de fiecare data l-am trat.Ce riscuri exista daca tot continua asa?Nu a fost niciodata diagnosticat cu laringita.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ash dori sa aflu daka laringita poate deregla ciclul menstrual...inca nu mi-a intarziat..adika de obicei venea prin 20 pluss minuss...dar nu shtiu..sincer imi fac griji..akuma sunt in 23..ink nu a venit deshi am simptomele..ma dor sanii...burta din knd in knd pe scurta durata...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua as dori sa stiu si eu interpretarea triplului test-beta-hCG,ELIZA-cnt,novatec 69221,4 free-ESTRIOL,ELISA-cnt,NOVATEC 1,62 AFP,CHEMI-cnt,diasorin 25, multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o problema am o valva la inima care nu functioneaza cum trebuie si iau betaloc zok,

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am senzatia ca ma sufoc ,ca nu pot sa inghit,ma jeneaza tot timpul, mi se umfla limba, raguseli pana la pierderea vocii ,dureri si sufocari mai ales noaptea , am fost internata 10 zile am urmat tratament dar rezultatul este 0.Daca stie cineva un tratament (naturist care sa dea rezultate bune rog sa ma contacteze .
multmesc ,
nu sa modificat nimic sunt la fel ca inainte

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna sunt mama unei fetite de 5 ani si patru luniraceste foarte repede si mai face si laringita la 2sapt ce s-i mai fac i-am dat clacid tot la 2 saptamani pentru imunizare i-am dat sepilin 5 luni acum l-am terminat i-mi zice cineva ce sa mai fac?de la 2 saptamani i-a antibiotic vreau sa nu-i mai dau sa incerc cu leacuri babesti

maftei lili

acum 13 ani

buna sunt mama unei fetita de 4 ani si pentru luniaceste foarte repede si mai face bronsita si an respira forte greu si nu stiu ce se fac va rog sa ma anvatas astept un raspus va rog forte mult

maftei lili

acum 13 ani

buna sunt mama unei fetei de 4 ani si pentru ca ami face brosits hmi raspira foarte greu astept un raspus

maftei lili

acum 13 ani

despre brosita

Pag 1 din 2