boli aparat respirator

Boli respiratorii

Postata de marymar cu 14 ani in urma.

am facut o radiografie la plamani si spirometrie si mi sa spus ca nu am absolut nimc dar eu am probleme cu respiratie nu am aerul necesar cand respir

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 14 ani

Ar fi bine de facut si un control la cardiologie.

marialeea

acum 14 ani

Problemele cu senzatia de lipsa a aerului cand respiri pot fi cauzate si de stres, oboseala, probleme diverse (la serviciu sau personale). Poti sa iti faci o tona de analize si sa iasa toate perfecte. Sa stii ca au discutat multe, foarte multe persoane pe tema asta pe acest site care au ajuns la concluzia ca principalul vinovat este stresul. Vezi, incearca sa investighezi si tu latura asta.

elena593114434

acum 14 ani

faceti o spirometrie cu test de bronhodilatatie. poate fi si de la inima sau poate aveti un reflux gastroesofagian.

marymar

acum 14 ani

o spirometrie am facut si mi sa spus ca nu am nimik

marialeea

acum 14 ani

Pe "anxietatea si fobiile" este postat un tag pe care, daca il citesti, vei vedea ca sunt imens de multe persoane care au problema ta.

elena593114434

acum 14 ani

faceti totusi si un consult la gastroenterologie pentru ca rfluyxul gastric se poate asocia cu aceste simptome, practic simptomatologia Dv este o simptomatologie de xcludere.

anamaria73

acum 14 ani

sau poate fi o lipsa de magneziu si calciu. Am fost la o gramada de medici pt aceeasi problema si s-a constatat ca era lipsa de mg si ca. am luat ca si magneb6 si acum sunt ok