Astmul bronsic

Boli respiratorii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

am vazut p discovery ca s-a gasit un tratament pt astm ce consta in niste plasturi ce contin pana la zece viermi cu lungimea maxima de 1 mm ce ajuta la impiedicarea aparitiei sputelor in bronhii , si , eventual impiedicarea reaparitiei astmului.am 16 ani si sufar de astm de la 2 ani.chiar as dori sa aflu daca este asa.pot fi contactat p id yahoo andrei27razvan92.anunt ca daca va referiti in legatura cu astmul si nu este asa,aveti ignore.astept raspuns urgent.mersi

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua,

In privinta plasturilor pe care i-ai vazut, este posibil sa fie vorba de un tip de terapie numita helmintoterapie, care foloseste viermi paraziti pentru a stimula sistemul imunitar. Dar, nu este un tratament oficial recunoscut sau aprobat de autoritatile de sanatate.

Cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul tau despre orice potential tratament pe care l-ai vazut sau despre care ai auzit, inclusiv acesta. Ei pot sa-ti ofere cel mai bun sfat bazat pe cunostintele lor medicale si pe situatia ta personala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/pneumologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Astmul-bronsic/medicamente-folosite-pentru-controlul-astmului_526