Astmul bronsic este agravat de fumat

Boli respiratorii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna sunt florin si am 14 ani mam apucat la 13 ani shi jumatate de fumat shi acuma am 14 30 am facut bronsita astmatiforma m-am tratat shi mi-am revenit fumez de 1 am jumatate shi fumez mai mult ca un adult acum chiar daca n-am fumat de 2 saptamani din cauza boli simt nevoia sa ma apuc iar dar nu vreau dar nici nu pot as vrea sa fak ceva sapot sa nu mai fumez sau cel mai mult mias dori un remediu sau niste tigari naturale sa pot fuma ce sfat sau ce propunere imi dati astept repde vamultumesc

Raspunsuri (4)

Elena991510

acum 15 ani

Lasa-te de fumat cat mai poti, ca , cu astmul nu te joci si nu mai scapi de el

Petrescu13110880

acum 15 ani

daca vrei sa-te lasi de fumat ,se poate dar trebue sa vorbesti cu parintiisi dupa aceea vorbim

acum 15 ani

ce interesant!!! eu sunt astmatica de cand ma stiu si de multe ori respir foarte greu si simt ca ma sufoc iar tu mai poti si fuma?
un astmatic nu poate sa respire normal, daramite sa mai fumeze! eu nu pot sa stau langa fumatori, cum de poti fuma?lasa-te cat mai repede, o sa vezi ce greutati o sa intampini mai tarziu, astmul e o boala cronica, se poate trata dar nu se poate vindeca, iar dupa 16-18 ani trebuie sa ti-l cumperi si tratamentul trebuie sa ti-l faci toata viata, daca nu vrei sa ajungi la pat cu butelia de oxigen si cu masca pe fata (depinde la ce nivel al astmului esti!)...o sa-ti faci din ce in ce mai rau si vorba aceea:de ce sufera omul, aceea il va ucide pana la urma! iti doresc multa sanatate!!!

Anonim

acum 14 ani

El nu are astm .. are bronsita astmatiforma deci e in prima faza. Si eu am 14 ani si am bronsita astmatiforma si am fumat dar m-am lasat.