Asbestul in organism

Boli respiratorii

Postata de GabrielLcn cu 11 ani in urma.

Poate organismul uman sa elimine asbestul inhalat accidental?

Raspunsuri (2)

Cu remediu homeopat

acum 11 ani

Cumpara remediul homeopat Silicea CH9 de la o farmacie homeopata (6lei) si p***azilnic cate o granula, una dimineata una seara. Timp de vreo 2 saptamani, pe urma poti reduce la o doza pe zi. Ajuta la scoaterea corpurilor straine. Mai multe granule supte - asa cum recomanda des farmacistele . este doar risipa si spre avantajul producatorilor.

Ovidii

acum 7 ani

Sub nici o forma ! Este extrem de periculos sa inhalezi praf de asbest ..sunt 3 forme de asbest. In termeni pop**ari alb, maro si albastru , iar cel din urma este cel mai periculos ! Se poate ajunge la o forma de cancer numita Mesothelioma si este incurabila ! Perioada de dezvoltare in organism poate dura intre 15-60 de ani , dar odata diagnosticat nu exista tratament !
Lucrez in constructii si a trebui sa urmez un curs de familiarizare cu pericolul prezentat de asbest !