apa la plamani

Boli respiratorii

Postata de Dumitrescu Andrei cu 13 ani in urma.

Domnule Doctor cu ce se poate rezolva ca sa nu mai am apa la plamani ce tratatment exista ? daca puteti sa-mi spuneti si mie va rog

Raspunsuri (6)

apetrii mihai

acum 13 ani

am dureri la plamanul drept iar cand trag aer tare in plamani simt o horcoteala si am frisoane de caldura si transpir la nivelul plamanilor si in dosul capului

angelina

acum 13 ani

dute la un medic nu mai sta omule

Dr. Manuela Magdau

acum 13 ani

Pleurezia poate avea f. multe cauze si de aceea trebuie sa mergi la un pneumolog si inca repede!

natalia

acum 13 ani

buna siara eu am o intrebare care ma poate ajuta.Am o fetita de 5ani si eri D.doctor ia gasit apa in plaminu drept,si mia dat sa bia antibiotec.cine a trecut prin asa ceva si care poate sa ma ajute cu un sfat ca sa faca bine fetita mia va multumesc anticipat.

Ionut

acum 9 ani

Buna, am o surioara de 19 ani si a fost diagnosticata cu pneumonie, mai exact a avut apa la plamani, i sa scos cu acul aproape 2,5l de apa, mi se pare extrem de mult. a primit tratament in spital timp de doua saptamani, dupa care a fost externata acasa cu continuarea tratamentului, din cauza tratamentului a avut dureri la stomac, diaree, am duso din nou la spital, iau facut analize si au descoperit ca are probleme cu stomacul, si ficatul, i sa oferit alt tratament pt stomac si pt ficat si i sa spus sa ia mai putin din tratamentul pt plamani.... ma intreb unde se ajunge cu asta, i se da tratament pt ceva si se inbolnaveste de altceva.... daca cineva are un sfat pt mine va rog sa-mi spuneti.... Multumesc.

Utilizator11573365495

acum 4 ani

Va rog c'è trattament?si trebuie sa stau in pat farà esorta?