Am simptomele tbc ganglionar?

Boli respiratorii

Postata de Gladiatoru23 cu 11 ani in urma.

Fiti amabili, ma puteti ajuta?Care sunt mai exact simptomele pentru tbc ganglionar? Eu am 3 ganglioni in partea stanga a gatului. Mi-am facut fibrioscopie sa vad dac este vb de altceva si nu au fost probleme, Am facut ecografia tesuturi moi si mi-a gasit 3 ganglioni de 9,5mm, 11,5mm, si 12 mm. Am incercat anumite tratatmente si mi s-a redus putin. Am facut analizele la sange si mi-a gasit putin marite leucocitele, vsh 10. Nu stiu ce sa cred. Am avut transpiratii cateva zile dar au disparut dupa ce am inceput sa iau iprosinosine. Acum am terminat tratamentul de 21 zile si ni s-au ameliorat putin, dar dupa ce am terminat tratamentul am inceput sa mi se imflameze putin. Alte simptome nu am.Am mai avut si tbc pulmonar in perioda martie - august 2011, dar am fost la control si nu sunt probleme. Credeti ca am simptome de tbc ganglionar.

Raspunsuri (11)

eva40

acum 11 ani

Buna
Ai blocaj pe sistemul limfatic.Atunci cand drenajul nu este corect,ganglionii limfatici se umfla,acest lucru este firesc.Trebuie sa iei rapid un flacon de Clorophila si dupa primele zile revii la normal.am sa-ti spun exact cum se administreaza daca te intereseaza.Nu e nici un tbc ganglionar.

Gladiatoru23

acum 11 ani

Sarutmana, fiti draguta mi-as dori sa ma ajutati cu mii de multumiri. A plecat de la o raceal a pe care nu am simtit-o, cu usturimi in gat usoare si m-am trezit ca mi s-au umflat hanglionii. Am luat tratament de antibiotic si iprosinosine dar nu sunt semneca si--ar reveni. Sunt asa cu gaglionii de vreo 5 saptamani. Sa inteleg ca sunteti in domeniu? As dori foarte mult sa cred ca nu este tbc ganlionar. V amultumesc din suflet. Nu am alte simptome. Dar daca sunteti draguta incerc si tratatmentul pe care mi l recomandati.
Cu multa consideratie!

Claudio

acum 11 luni

Buna ,ma intereseaza cum sa iau,,,am aceleasi simtome,,te roooog ajutamaaa

Gladiatoru23

acum 11 luni

Viusid sirop timp 3-6 luni! Citeste bine prospectul! Dupa 6 luni mai fa o ecografie de tesuturi moi și vei vedea că este foarte bine! Sănătate multă!

eva40

acum 11 ani

va rog sa ma sunati la nr,sau dati-mi beep ca va sun eu

Gladiatoru23

acum 11 ani

Am format nr afisat si imi apare casuta vocala. Nr meu te tel 0765711711.Astept un semn sau dati-mi un bip sa va pot suna.
Cu mult respect!

Dr. Cranta Ali

acum 11 ani

Este bine sa faceti o noua reevaluare la medicul pneumolog care va tratat de TB pulmonar. Daca ganglionii cresc dupa tratamentul pe care l-ati efectuat, medicul poate propune biopsia ganglionara, singura in masura sa stabileasca natura adenopatiei.

Gladiatoru23

acum 11 ani

Am fost azi la Fundeni si mi-am facut radioscopie pulmonara si mi-a spus ca nu sunt probleme. am repetat si anumite analize la Hematologie, cele care nu mi-ai iesit bine. Aveam leucocitele marite. S marti mai am de vazut cele toxicologice si cel de HIV. Doctorul care m-a a vazut a spus ca trebuie sa mai creasca ganglionii sa vada ce este.Credeti ca am simptome de tbc ganglionar.
Cu mul respect.

tudor andrei

acum 8 ani

tbc sau hodgkin ...biopsia spune adevarul:)fii increzator

Utilizator11591130098

acum un an

Buna ziua, ce aveati pana la urma?

Criss

acum 9 luni

Salut, ai aflat rezultatul de la biopsie? Totul ok?