am proces congestiv lateral stang

Boli respiratorii

Postata de mari_mari2310 cu 12 ani in urma.

am facut o raza la plamani si mia pus diagnistic proces congestiv lateral stang pot face apa la plamani nu sant asigurata se plateste daca ma internez la un spital de plamani?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de efectuat un consult la medicul de familie, care in urma examinarii (inclusiv pulmonare) va poate indruma catre specialitatea penumologie.

Medic Epuran

acum 12 ani

Se poate face pleurezie (apă la plămâni) dacă nu trataţi această afecţiune. Tratamentul nu este obligatoriu să fie făcut în spital, putând fi efectuat şi în ambulatoriu dar dacă este necesară spitalizarea, doar primele trei zile beneficiază de gratuitate, următoarele trebuind plătite.

mari_mari2310

acum 12 ani

iar daca sant coasigurat platesc?

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă sunteţi coasigurată (pe baza asigurării soţului) nu veţi plăti spitalizarea