Am cu Covid 19. Radiografie: interstitiul peribronhovascular accentuat difuz. Am pneumonie?

Boli respiratorii Infectie respiratorie Rinita Insuficienta respiratorie Insuficienta pulmonara Hipertensiunea pulmonara Fibroza pulmonara Infectie pleuropulmonara Revarsat pleural Congestie nazala Blocarea mucoasa in plamanilor Ventilatie mecanica Lymphangioleiomyomatosis LAM Sindromul hipereozinofilic Sughit Dispnee Crup Tuse Boala pulmonara obstructiva cronica Boala bronhospastice Profilaxia bronhospasmului Bronsita Bronsiectazie Berilioza Astm Pneumonie de aspiratie
+23
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21604154022 cu 3 ani in urma.

Am tuse seaca, fara febra, rinoree, stare de oboseala si transpiratii. Va rog ajutati-ma cu un raspuns.

Raspunsuri (1)

Vlad Mihaela

acum 2 luni

Usoara accentuare a compartimentului interstitial peribronhovascular la nivel peri si infrahilar pulmonar bilateral
Nu știu unde sa scriu întrebarea...Bebe 2 Ani a făcut pneumonie cu condensare in noiembrie avea 1 an si 10 luni a primit tratamentcefort ch gentamicina si cortizon apoi cu meropenem a răspuns mai greu la tratament și a băgat meropenem și de la terminarea tratamentului nu a mai tușit.iar pe 6 februarie a făcut radiografie si a ieșit ce scrie mai sus ,ce inseamna va rog mult un răspuns a făcut 4 radiografi pulmonare în 2 luni și sunt foarte stresata. Va mulțumesc