ALERGIILE SI BRONSITA

Boli respiratorii

Postata de gege cu 14 ani in urma.

AM 33 DE ANI SI SUNT ALERGICA AM O RINITA ALERGICA DE CARE NU MAI SCAP DE ANI DE ZILE AM LUAT DIFERITE MEDICAMENTE DAR TOT STRANUT TOT AM MANCARIMI DE OCHI NAS CARE CURGE MEREU ....EXISTA VACCIN PE CARE SA MI L RECOMANDATI???
COPILUL MEU ARE BRONSITA ASTMATIFORMA ...LUAM VACCINUL BRONCHO-VAXOM ......POT SA I FAC SI ALT VACCIN ANTIGRIPAL SAU ESTE SUFICIENT???.....IN FIECARE LUNA DA SEMNE DE RACEALA DAR E USOARA IN SCHIMB MI A FACUT ACUM O BRONSITA DE TOATA FRUMUSETEA CU TUSE ASMATICA CU TOT CE TREBUIE .......NU MAI STIU CE SA MA FAC???? ARE 5 ANI JUMATE STAM LA MUNTE .......

Raspunsuri (2)

elena593114434

acum 14 ani

In primul rand va recomand sa faceti testele alergice pentru a descoperi la ce sunteti alergica si ulterior sub indrumarea medicului alergolog se poate decide efectuarea desensibilizarii la substantele la care sunteti alergica, dar atentie acest lucru il decide numai medicul alergolog daca se poate sau nu. Un alt remediu de a scapa de alergie este sa numai intrati in contact cu substantele la care sunteti alergica. Broncho-vaxom este un un imunostimulent destul de eficient, dar care nu tine locul vaccinului antigripal. Eu va recomand sa consultati medicul de familie sau pediatrul pentru a face vaccinarea si acest vaccin poate fi facut numai cand copilul nu este bolnav.

gege

acum 14 ani

MULTUMESC