Alergia si poluantii de mediu pot provoca afectiuni respiratorii

Boli respiratorii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Fetita mea are 6 ani si sufera de astm bronsic, descoperit de la varsta de 2 ani, acum momentan este cu tratament, flizotaid sprei, anul trecut am facut testul de alergie si se pare ca nu a iesit alergica la nimic, este posibil sa scape de aceasta boala?
Astept un raspuns din partea dumneavoastra daca puteti sa ma lamuriti, sau sa-mi dati un sfat.
Cu mult respect.

Raspunsuri (3)

Elena991510

acum 15 ani

Fratele meu a avut astm bronsic pana la 11 ani cand am plecat in germania si am schimbat mediul. Din mom cand a iesit din romania, a cerut sa nu ii mai faca tata injectiile pt ca nu are nevoie si se simte bine. Cat am stat in germania 2 ani, s-a vindecat fara nici un tratament, aerul l-a schimbat si s-a vindecat.
Sfatul meu e sa schimbati orasul , mediul daca se poate chiar tara, sa duceti fetita la vre-o ruda in alta parte macar cateva luni sa observati vre-o imbunatatire..

catalin_ing

acum 15 ani

O solutie ar fi sa cautati un bun specialist. Cred ca el este cel mai indicat sa sfatuiasca. Cel mai bine sa cautati un specialist in strainatate. sanatate

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Buna ziua, am un nepot de 10 ani care are astm pe fond alergic(meteosensibil, poluare, ciocolata).
Ca tratament a luat : Humex, Ventolim, Klacid, Sinupret, Picaturi nazale, gentamicina.
a fost intenat in spital la Ploiesti in iunie 2008, februarie 2009.
acum se simte iarasi rau de o saptamana, nici la scoala nu la ,mai lasat saptamana aceasta, se sufoca noaptea si tuseste.
Ca tratamente naturiste a urmat: fagure de miere, ceai de cimbrisor.
Va rog daca a-ti avut un caz asemanator sa-mi da-ti si mie un sfat ca parintii lui nu mai stiu ce sa mai faca.