ALERGENI RESPIRATORI

Boli respiratorii

Postata de membru295012 cu 9 ani in urma.

BUNA ZIUA! IN URMA TESTELOR DE ALERGIE(PANEL 2) FACUTE IN SEPTEMBRIE 2014, FETITEI MELE DE 7 ANI, A REIESIT CA ESTE ALERGICA LA CAINE, IEPURE SI PORCUSOR DE GUINEEA, IAR LA PISICA, CAL SI HAMSTER NU ESTE ALERGICA. DUPA TRATAMENT CU SINGULAIR ,AM REPETAT ANALIZELE IN APRILIE 2015 SI A REIESIT CA ACUM E ALERGICA LA PISICA,HAMSTER SI CAL, IAR LA CELELALTE ANIMALE NU MAI E ALERGICA. E POSIBIL ASA CEVA SAU ANALIZELE SUNT GRESITE?

Raspunsuri (1)

Dr. Ramona Muresan

acum 9 ani

Buna ziua,
sfatul meu este sa consultati un medic alergolog si sa refaceti testele pe piele si nu din sange pentru a confirma sau infirma alergia. Sanatate!