Un raspuns va rog...

Boli pancreatice si de ficat

Postata de denisa21doll cu 14 ani in urma.

Acum cateva zile am refacut o ecografie si mi s-a spun astfel:HEPATOMEGALIE MICRONODULARA -LOBUL STANG AP=80MM LOBUL DREPT DIAMETRU PRERENAL 185MM CONTUR BOSELAT ECOSTRUCTURA HIPERECOGENA STEATOZIC NEOMOGENA MICRONODULARA!Daca stie cineva sa ma lamureasca si pe mine mai bine despre ce este vorba pt ca acest rezultat ma ingrijoreaza rau!tin regim alimentar si sunt in tratament de ceva timp dar rezultatul nu se imbunatateste deloc...sa fie vorba de un inceput de ciroza?Astept raspunsul vostru.Multumesc

Raspunsuri (3)

Pacienta

acum 14 ani

Nu ma pricep si nu dau sfaturi medicale. Daca este ciroza sau inceput de ... in paralel cu tratamentul alopat puteti face si un tratament homeopat. Oriunde in tara puteti gasi un homeopat bun. La Iasi cel mai bun este Dr. Mihai Vieriu (poreclit si Dr. Picatura), de la Spitalul CFR, specialist in homeopatie, care are rezultate foarte bune in tratarea bolilor ficatului, oricat de grave ar fi.

vio 123

acum 14 ani

deocamdata nu este vorba de ciroza dar ai mare grija , hepatomegalie micronodulara inseamna ficat mare cu noduli de grasime pe suprafata

mariana

acum 14 ani

raspunsul lui vio 123 este corect.se impune regim alimentar si eventual un tratament (medicamentos sau naturist=personal prefer tratamentele naturiste atunci cind am alternativa)hipolipemiant de durata.evitati dulciurile si luati zaharul din fructe(dar nu fructe confiate), reduceti grasimile.