trigliceride marite

Boli pancreatice si de ficat

Postata de doru4132363 cu 12 ani in urma.

cum sa scad trigliceridele care sunt marite

Raspunsuri (4)

TataNicu

acum 12 ani

1. regim alimentar fara grasimi si alcool (cel putin 3 luni)
2. repetati analizele, daca au scauzut catusi de putin, mentineti regimul
3.daca nu scad, tratament cu un dislipidemiant (simvastatina, macar)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

puteti sa ne scrieti mai multe detalii despre dumneavoastra? si anume: varsta, greutate, alte boli, tratamente medicamentoase, etc. , si in special, cat anume inseamna trigliceride marite? si daca este crescut si colesterolul sau doar trigliceridele?

va urez o zi buna

membru233769

acum 11 ani

38 de ani ,greutate 96kg, ulcer varicos,aspenten detralex cefuroxina omacol cipro quin sinvastati chetonal fucidin , 764 ,colesterolul 238 si trighicelidele 764 Nume Stoican Costel

zotoiu

acum 7 ani

buna am 30 de ani si am o problema cu trigliceridele serice mis foarte crescute am o valoare de 434 si nu stiu cum sa le scad,ce regim ar trebui sa tin,daca ma puteti ajuta cu un sfat va multumesc!