TRIGLICERIDE MARI !!

Boli pancreatice si de ficat

Postata de alex_alecs cu 9 ani in urma.

Buna ziua. De doi ani am depistat o problema la trigliceride ... variaza intre 700 si 500. De curand medicul de familie mi-a sugerat un tratament cu Lipantil Nano 145 mg, timp de 2 luni.
La o ecografie mai veche de cca. 6 luni, mi a fost depistat un ficat marit, gras, etc ... iar doctorul curant a zis ca e vorba de o steatoza hepatica si mi a dat sa iau L-Arginine. Am luat o luna si parca mi a fost mai bine.
Acuma voiam sa iau Lagosa. Credeti ca m ar ajuta in afectiunile mele ... sau ar putea face mai rau ? Pot combina Lagosa cu Lipantil ul ... ? si sub ce forma ? Va multumesc anticipat. !

Raspunsuri (4)

a.le.xa.

acum 9 ani

Lagossa e suplimet alimentar. Poti sa iri dar eu te sfatuiesc sa intrebi medicul inaite de orice medicament vrei sa iei ac***a in vedere ca ficatul tau e inca sensibil. Sanatate

a.le.xa.

acum 9 ani

Si sper ca tii regim alimentar daca nu nu rezolvi nimic cu medicametele.

alex_alecs

acum 9 ani

Mda, chiar un raspuns de la un medic mi asi fi dorit .. :-

alex_alecs

acum 9 ani

Mda, chiar un raspuns de la un medic mi asi fi dorit .. :-