tratamentul cu interferon

Boli pancreatice si de ficat

Postata de milibumbi cu 13 ani in urma.

sunt in tratament cu interferon pt 48 de saptamani. au trecut deja 22 saptamani si merge destul de bine. am auzit ca a opta luna de tratament e foarte dificila. imi poate spune cineva in ce consta dificultatea tratamentului in a opta luna? sunt in italia si as vrea sa merg in romania pt 10 zile tocmai in acea perioada. trebuie sa iau bilete acum pt ca se scumpesc.
multumesc celor ce-mi vor raspunde.

Raspunsuri (3)

milibumbi

acum 13 ani

chiar nu ma poate ajuta nimeni?
nu e nimeni care a avut pe cineva cu aceasta nenorocita de boala?
am intrebat medicul,dar nu stie ce sa-mi spuna.el e multumit ca analizele ies bune.
voiam sa stiu parerea cuiva,a unui fost bolnav sau a cuiva care a cunoscut indeaproape un bolnav tratat cu interferon.

aciroiv

acum 13 ani

Tratamentul il suporti sa nu! Are efect sau nu! Nu este un moment special cind lucrurile
o pot lua razna. Daca l-ai suportat bine pina acum ai toate sansele sa il termini cu bine.
Succes! Sanatate!

milibumbi

acum 13 ani

multumesc de incurajari. intr-adevar,pana acum nu am facut febra niciodata de cand am inceput cu interferonul. si nici alte mari probleme nu am avut. sunt multumita de cum merge pana acum. nu a fost nevoie sa lipsesc de la munca si am aceiasi viata de dinainte de boala.
singura shimbare e 4 capsule de rebedol pe zi si injectia de duminica.
sper sa fie bine. mai am pana la sfarsitul lui iulie...
multumesc inca odata.
veronica.