tratament fiere si steatoza

Boli pancreatice si de ficat

Postata de floari cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,am si eu o rugaminte,am facut eco si am steatoza hepatica si fierea pe dinauntru cu grasime,mi s-a indicat operatia,altfel cica pot face pancreatita.Ce tratament pot lua?medicul nu mi-a dat nici un tratament,decat mi-a spus sa ma operez, mentionez ca ma si colesterolul si trigliceridele mari multumesc

Raspunsuri (5)

victoras

acum 12 ani

Consulta si un alt medic.Cind e vorba ca ar fi cazul de operatie nu m-as baza pe un singur sfat medical!!!Cred cu tarie ca exista si alte variante,respectiv ,tratament!!!

floari

acum 12 ani

multumesc fr pentru sfat zi buna

Medic Epuran

acum 12 ani

Afecţiunea hepatică (steatoza hepatică), însoţită de creşterea valorilor trigliceridelor şi colesterolului se poate trata medicamentos prin folosirea unor medicamente hipolipemiante (inhibitori de HMG Co A Reductazei, fibraţi, etc.) pe când afecţiunea biliară (probabil o litiază biliară) se tratează chirurgical

viobello

acum 12 ani

salut,eu am facut 5 luni tratament ptr steatoza hepatica nutritiva si tot dureri am in dreptul ficatului

Maria

acum 8 ani

Am analize proaste colesterol 287, trigliceride 350, am probleme cu tiroida pot urma tratament cu tovacard sau e mai bun crestor