Tratament ficat

Boli pancreatice si de ficat

Postata de LILY152 cu 13 ani in urma.

In urma unei ecografii am urmatorul rezultat:ficat-dimensiuni usor crescute(LHD=159mm),steatozic,omogen.As dori un tratament naturist sau medicamentos ,pe langa regimul alimentar.Va multumesc

Raspunsuri (10)

Victor Richard

acum 13 ani

Nu pot sa-ti ofer un tratament, ca nu sunt medic dar iti pot spune ca sunt aproximativ in aceeasi situatie cu tine privind starea de sanatate a ficatului (steatoza). Printre altele, medicul mi-a recomandat lagosa si esentiale N (ambele contin silimarina) pentru a ajuta functia ficatului.

LILY152

acum 13 ani

oricum,multumesc

viobello

acum 12 ani

ti-a trecut steatoza?

Dr. Maria Petrica

acum 13 ani

LIV 52 este un foarte bun produs naturist(din medicina ayurvedica indiana) eficient in steatoza hepatica.
sanatate!

LILY152

acum 13 ani

multumesc

ENDOKLINIK

acum 13 ani

nu va speriati de 15,9 cm uneori doctorul nu tine transductorul perpendicular perfect si iese un pic mai mare ficatul ; daca sunteti o persoana inalta e aproape normal,in rest toate vitaminele sunt bune desi daca aveti un regim echilibrat si nu aveti alte bolipoate nici nu sunt necesare,un regim fara grasimicu frcte ,legume,sucuri fructe proaspete,cereale ficatei de pui,vita e suficient

LILY152

acum 13 ani

multumesc

Cami

acum 13 ani

Va sfatuiesc de ozonoterapie, mai ales e naturala fara efecte secundare plus face bine intregul organismului.

LILY152

acum 13 ani

multumesc,am sa incerc

Adrienne

acum 13 ani

ARMURARIU comprimate, 6/ zi, de la Hofigal.