transplant ficat

Boli pancreatice si de ficat Transplant neacceptat

Postata de lacriela cu 12 ani in urma.

fratele meu are ciroza hepatica si are nevoie de transplant de ficat urgent...e singura lui sansa. ..are hepatita c gradul de fibroza e F4 0.99%, S2 si are doi varici esofagieni grad I si II...nu are ascita...nu a baut niciodata...are 44 ani...si cauza pe langa hepatita e si congenitala...ce sanse are....

Raspunsuri (8)

lacriela

acum 12 ani

siiiii la analize i s-a depistat AFP f.mare de 512 la indici tumorali...asta inseamna cancer? ....il poate exclude din lista de transplant? ....ce parere aveti de tratamente din coaja de nuca neagra in cazul lui...poate ajuta...sunt disperata...starea lui se agraveaza de la o zi la alta....

Elvis

acum 11 ani

si sora mea a avut ciroza si tot asa nu a baut in viata ei si nu a fumat...a facut ciroza de la hepatita...a avut virusul B si C...si i-am dotan eu ficat si acuma este ff bine..virusii au disparut si e bn

andreea

acum 10 ani

te rog spune-mi si mie cum ati ajuns la transplant adica pret...etc sunt interesata si mie mi-au spus ca am nevoie de transplant hepatic urmeaza sa ma duc la fundeni in curand la ce sa ma astept?

Bernadet

acum 10 ani

Andreea, te rog frumos daca ai ajuns pe la Fundeni sa ma ajuti si pe mine cu niste informatii. Urmeaza sa ma duc si eu in curand, insa la fel ca tine, nu stiu absolut nimic despre ce ma asteapta. Ma intereseaza si pe mine costuri, cat timp a trebuit sa stai acolo...sau orice alte informatii pe care le consideri relevante! Multumesc frumos!

Tatiana

acum 8 ani

Va rog mult sa-mi sugerati la cine se poate de adresat pentru transplant hepatic cu scopul urgentarii acestei proceduri.

MembruMobileApp1524074838

acum 6 ani

Fratele 41 ani are ciroza hepatica decompensata, cred ca ar avea nevoie de transplant.te rog forate frumos daca stii care sunt pasii de urmat , cum putem ajunge la Fundeni.Multumesc mult Erika

luiza-mihaela

acum 10 ani

fratele meu are hepatita B SI D,cronica de cand avea 9 ani ,acum are 26 ani,in 2002-2003 a facut inteferon si a decurs bine boala pana acum cand am descoperit ca virusul B este nedetectabil,dar virusul D a inceput sa se agraveze .Doamna doctor care il asista decand era mic i-a prescris din nou inteferon ,imi este foarte frica ca nu ii prieste corpul acest inteferon pentru ca fratele meu este foarte slab are 48 kg si imunitate aproape 0,va rog din suflet sa imi spuneti ce se poate face sa imi salvez fratele si sa nu se ajunga la ciroza ,mentionez ca in ultimele analize nu s-a gasit varice esofagiene.MULTUMESC

Adela

acum 10 ani

ce grupa de singe are fratele dvoastra? poate va ajut? scrieti-mi la [email protected]