Transaminaze

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Silvia303 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Pe 21 octombrie 2014 am facut analize la transaminaze si mi-au iesit in limite normale.
Acum in ianuarie 2015 am refacut analizele pentru ca oricum mi se lua sange pentru altele si transaminazele au iesit astfel:

ASPARTATAMINOTRANSFERAZA (GOT/AST) = 39.3 U/L [5 - 32]
ALANINAMINOTRANSFERAZA (GPT/ALT) = 45.4 U/L [5 - 31]

Faptul ca am fost pe sfarsitul unei raceli la a doua analiza a influentat transaminazele sa se modifice atat de mult in doar 2 luni ?

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Silvia303

acum 9 ani

As vrea sa adaug ca in ianuarie 2014 am avut viremia nedetectabila pentru hepatita C, pe care am tratat-o acum 10-11 ani.

Multumesc!

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Va recomand 2 remedii naturale care restabilesc functia ficatului, complexul de plante medicinale Curatarea ficatului si capslele Ficat sanatos.Cu complexul Curatarea ficatului se pot face cure de detoxifiere de 1-2 luni.Se administreaza cate 1 lingura de 3 ori pe zi.Multa sanatate!