TGP marit,colesterol rau marit,trigliceride foarte marite

Boli pancreatice si de ficat

Postata de VO cu 12 ani in urma.

TGP (ALT) este 45.41 (valori normale 0-42/UI/I )
Trigliceride este 217.07 (valori normale 50-150 /mg/dl)
Colesterol seric total este 226.01 (valori normale 120-220 /mg/dl)
HDL-Colesterol este 45.80(valori normale 55-135/mg/dl)
Glicemie este 98.42(valori normale 65-115/mg/dl)
LDL-Colesterol este 124.80(valori normale 50-150/mg/dl)
*Ag HBs (ACCES) este negativ(0-0.9 S/CO-Negativ)(0.9-1.0 S/CO-Echivoc)(>1.0 S/CO-Pozitiv)
Anti HCV este negativ
ALPHA 1 este 5.2+(val.normale 2.0 - 5.0)
BETA este 14.4+ (val.normale 9.0 - 13.0)
Raport Albumine/globuline 1.17
Proteine totale este 7.3(valori normale 6.7 - 8.5 )
ACESTE SUNT ANALIZELE SOTULUI MEU,VARSTA 39 ANI.VA ROG SA-MI SPUNETI DESPRE CE BOALA POATE FI VORBA?ARE PROBLEME GRAVE CU FICATUL?VA MULTUMESC FOARTE MULT!

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Din datele inregistrate in acest buletin de analiza , nu reiese nimic ce ar putea sa va ingrijoreze nici functia hepatica nici metabolismul grasiimilor nici metabolismul glucidelor. Stati de vorba si cu cel care v-a recomandat aceste explorari.

naturistul

acum 12 ani

este bine sa mai repetati odata analizele,uneori pot iesi valori normale,sau sub limita si pot sa apara alarme false!!

mirela

acum 12 ani

si sotului meu i-a iesit candva analizele proaste, partial asemanatoare si medicul i-a recomandat regim, fara GRASIMI si ALCOOL.

Utilizator11546971894

acum 5 ani

Colesterol 304 Trigliceride 330Ldl colesterol 184Glicemie 108TGP85