steatoza hepatica nutritionala

Boli pancreatice si de ficat

Postata de viobello cu 12 ani in urma.

de 5 luni fac tratament ptr steatoza hepatica nutritionala degeaba tot nu am scapat de dureri in zona ficatului ,de 2 saptamani beau ceai de anghinare ca medicamente iau hepato protect si omega3 si se simte cum ma lasa durerile.astept un raspuns.va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar trebui sa repetati ecografia abdominala, pentru vizualizarea colecisului. Per se ficatul nu produce durere ci doar extinderea capsulei hepatice prin marirea in volum a ficatului sau a colecistului. poate fi vorba de o inflamare a colecistului, calculi.