Stare de voma

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Refresh cu 9 ani in urma.

Buna,

Cam de doua - trei ori pe saptamana ma trezesc dimineata cu stare de voma, uneori elimin un lichid galben si amar dupa care ma linistesc. Alteori nu reusesc sa vomit nimic si starea de voma continua inca cateva ore.
La inceput am pus totul in seama stresului si al oboselii dar starile persista de cam o luna.
De vreo 2 ani am probleme cu fierea, "bila de portelan" mai exact. Sa fie aceasta cauza?

Raspunsuri (2)

curatire

acum 9 ani

Lichidul acela galben este bila. Ar trebuie sa cureti ficatul si colecistul de "pietre" tari si moi. Si peretii colecistului se elibereaza asa de acel "portelan". Ceva mai eficient, mai simplu si mai ieftin nu exista pt. astfel de probleme.

http://s*****a/t3148-procedura-optimizata-de-scos-pietrele-de-la-ficat-si-vezica-biliara

http://s*****a/t2768-cum-sa-scoti-pietrele-de-la-fiere-fara-operatie

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Da, simptomatologia sugereaza o afectiune biliara
Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare ( analize de laborator, ecografie abdominala, etc).