stare de voma si durere de cap

Boli pancreatice si de ficat

Postata de florimi cu 8 ani in urma.

buna ziua!.de cateva zile am o stare de voma si nu stiu de la ce este .m-am gandit ca poate sa fie de la ficat sau fiere.nu ma doare nici in st.nici in dr.am luat fiobilin si mi-a mai trecut putin .am facut ecografie generala acum 2 ani si nu mi-a iesit nimic.ce-mi recomandati?

Raspunsuri (5)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va recomand sa consultati un medic de medicina interna sau gastroeneterolog pentru consult si tratament de specialitate daca se impune .

florimi

acum 8 ani

buna ziua,mi-am facut programare la ecograf si astept sa vad ce este. multumesc de raspuns.

florimi

acum 8 ani

Buna ziua!Am facut ecografia abdominala si nu mi-a iesit nimic. dna. doctor de medicina interna mi-a spus sa nu fie un inceput de gastrita.am fost la farmacie si mi-a recomandat BULARDI PLUS PROBIOTIC.am luat 10 pastille dar vreau sa stiu daca trebuie sa merg la medical de familie sa-mi dea sa fac alte analize .eu nu am asigurare medicala deoarece nu lucrez.ce analize trebuie safac?

florimi

acum 8 ani

buna ziua. la recomandarea medicului de familie am facut analize la ficat TGO si TGP ,dar si CA,MG si sideremie.analizele au iesit normale. dna.dr. mi-a dat niste vitamine REVISAN FORTE .mi-a spus sa nu fie si din cauza sistemului nervos si mi-a mai dat si STRESCLIN. ma simt mai bine ,dar cateodata mai am acele stari de voma .pt.durerea de cap as vrea sa stiu daca pot face si un control ORL? cu cativa ani in urma ,prin 1993 am fost diagnosticata cu sinuzita de atunci port si ochelari cu minus 0.50.am urmat un tratament si imi aduc aminte ca am facut si procedure la cap.prin 2009 am facut o radiografie la cap dar nu mi s-a gasit nimic. vreau sa stiu ce analize sau control mai pot face ? va multumesc.

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va trebui sa imi dati mai multe informatii in legatura cu migrenele dumneavoastra . De exemplu : cand apar ,cand anume in zi , dupa efort fizic , cand va enervati , unde anume doare : frunte , crestet , tample , ceafa etc , cum este durerea : pulsatila , continua , ca o intepatura , cat dureaza , la ce medicamente cedeaza , ce anume le declanseaza, se accentueaza la miscarea capului , cu ce alte simptome se mai asociaza si care este ordinea lor . Orice amanunt este important .