stare de voma dimineata

Boli pancreatice si de ficat

Postata de geogeo1985 cu 12 ani in urma.

Salut celor care sunt pe acest site,Am 26 de ani,lucrez in afara,de ceva vreme,ma simt cam rau,dimineata in general am o stare de voma cum ma trezesc,si dp insista o stare de rau,de molesala si durere de cap toata ziua, posibil sa fie si de la alimentatie si stres,am facut analizele la sf de decembrie ,cine stie sa imi citeasca si mie niste analize si sa imi explice ce pot sa administrez ca medicament sa scap de starea asta rea,o sa va dau niste rezultate de analize facute recent,si cine stie sa le citeasca sa imi explice si mie umpic ce ar fi de facut:
CHOL-204- VAL NORM 50-200
GLUO-89- ------,,-------- 74-106
AST-19 O-37
wrCRP -0.28 0.00-5.00
UN 49.5 10.O-50.0
IP 4.4 2.4-5.1
UA -5.6 3.7-9.2
RF 7.0 0,0-14.00
GGT 41 5-66
ALT 27 0-36
D-HDL 42.9 35-75
CA_2 9.9 8.6-10
TRIG 287 40-250
AMYLAS 49 30-118
CREA_2 -0.3 0.5-1.2
LIPIDE 838.0 200-800
LDL 104.6 0.0-100
ASLO 50.7 0.0-200
Cine pt sa imi spuna si mie ce influente am fata de analizele de mai sus,sunt unele care nu le inteleg ce sunt

Raspunsuri (3)

Incearca remediul asta

acum 12 ani

Incearca remediul asta,c are este gratuit si fara efecte secundare.
Scrie pe o hartie "Nuv vomica CH12" peste care pui un pahar cu ceva apa si lasi cam 15 minute apa peste hartie. Acum apa a devenit un remediu. Bei o gura din ea o data la 2 zile in total de 3-4 ori.
Si daca te-a ajutat dar nu s-a dus de tot boala, mai continui. Daca nu te-a ajutat deloc il opresti, caci nu este remediul potrivit. Metoda functioneaza numai cu remediul potrivit..poti incerca, nu te costa nimic.
Este remediul homeopat pt. bolile cauzate de stres cu agravare dimineata.

geogeo1985

acum 12 ani

sa inteleg ca asta ar fi un remediu pe cale psihica,dc o sa incerc,sa vad dc da randament,mersi mult pt sfat

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

analizele indica o crestere a lipidelor in sange, pentru care este necesat un regim alimentar sarac in grasimi animale, de evitat consumul de alcool, sosurile cu unt sau smantana, un consum de sare de masa redus (aproximativ 5 g pe zi); se indica consum de carne sp***a (pasare, vita, peste), produse lactate cu continut redus de grasime (branza de vaci, cas, urda, lapte batut),mamaliga, cereale, legume, unt (5-10 grame)cu 60% grasimi;ulei vegetal cu mai putin de 40% grăsimi (20-30 de grame); deserturi - budinci, placinte simple, biscuiti ; lichide- apa minerala, ceaiuri, cafea, ness indulcite cu zaharina, suc natural de fructe și din legume.
ar fi bine sa fiti evaluata intr-un serviciu de medicina interna pentru o examinare clinica, investigatii suplimentare , daca senzatiile de greata se intensifica, sunt insotite de varsaturi, dureri abdominale.