splina marita

Boli pancreatice si de ficat Tularemie

Postata de vivisica cu 11 ani in urma.

in urma unei eco mi s-a spus ca am ficatul si splina marite si anume: lob drept 151mm, lob stang 74mm, lob caudat 29mm, ax spleno-portal13,8mm, splina ax lung 161mm, fiere alitiazica. Mentionez ca mi-am facut si analize: TGO19 U/L, TGP25U/L, bilirubina directa 0,6 si bilirubina totala 0,31. Ce as putea sa am? De cand mi-am facut eco a inceput sa ma si doara in dreapta, ceea ce nu mi s-a intamplat pana acum! Multumesc!

Raspunsuri (2)

vivisica

acum 11 ani

de mentionat ca am si un stafilococ auriu in ureche si iau antibiotice cam de 1 luna cu pauze de o sapt. Ar putea fi de la medicamente?

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Buna seara. Ati avea nevoie de o detoxifiere hepatica si, un sfat, nu va mai consumati ca agravati problemele de splina.Faceti tot ceea ce v''a prescris medicul. Daca vreti si alte recomandari mai personale imi puteti scrie la adresa [email protected].