simtome pitra la fiere

Boli pancreatice si de ficat

Postata de vioreao cu 10 ani in urma.

Buna ziua ,vreau sa stiu care sunt simtomele atunci cand ai pitra la fiere,eu am tot timpul amar in gura nu mai disting gustul alimentelor si medicul m-a intrebat daca am facut ecografie la fiere

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Gust amar, balonare, greata, durere in partea dreapta ( sub coaste)- simptome accentuate dupa mese mai bogate in grasimi.

cura de scos pietrele

acum 10 ani

http://s*****a/t3148-procedura-optimizata-de-scos-pietrele-de-la-ficat-si-vezica-biliara

Dr. Constantin Rusu

acum 10 ani

Nici unul din simptomele mentionate nu este legat de prezenta litiazei biliare.Singurul simptom direct atribuibil calculilor este colica biliara - o durere foarte intensa, prelungita, care "ia respiratia", localizata mai frecvent in furca pieptului (la"lingurita") decat sub coaste.