senzatii de voma, greturi, gust amar

Boli pancreatice si de ficat

Postata de georgeta2115 cu 10 ani in urma.

buna
De cateva zile ma confrunt cu o problema de sanatate, nu stiu exact ce este, cert e ca nu pot sa mananc pentru ca am o senzatie de voma la orice mananc, am greturi si in permanenta am un gust amar....am inceput sa am si tanspiratii abundente iar intr-o zi ama vut febra mare si frisoane dar am crezut ca e pe fondul unei raceli...ce as putea avea? nu ma doare nimic, cu exceptia stomacului.........ma poate ajuta cineva cu un indiciu?

va multumesc

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 10 ani

simptomele sunt de la fiere. mai departe te descurci - analize, ecografie etc.

georgeta2115

acum 10 ani

am fost astazi la urgenta si mi s-a pus diagnostic de enterocolita acuta

Utilizator11552919429

acum 5 ani

Precizez că și eu am aceste probleme și mă confrunt destul de recent cu ele. Eu nici nu apuc să diger mâncarea pe care o mănânc pentru că vomit, iar voma este acră, iar aspectul toxic.. Și mă simt mai tot timpul moleșită și "fără reacție", eu fiind de altfel o persoană activă și energică. Este posibil să mă fi ales cu o gastrită sau ceva?