Senzatie de iutime in gura, amorteala a buzelor, virfului limbii si virfului nasului, amaraciune - piatra la fiere!

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Iulia.Duca cu 11 ani in urma.

Buna! Am permanenta senzatie de iutime in gura, amorteala a buzelor, virfului limbii si a nasului precum si amaraciune. Am de asemenea si o piatra la fiere de 23 mm pe care medicul m-a sfatuit sa o scot cit mai urgent printr-o operatie, dar de care nu sunt gata si as vrea sa o evit. Senzatia de amaraciune o inteleg, dar iutimea si amorteala, tot pot fi legate de caile biliare sau poate fi altceva precum o paradantoza sau lipsa de vitamine. Ce as putea face cu aceasta piatra ca sa evit operatia, deoarece e foarte mare, si inlaturarea ei prin unele metode naturiste ar putea prezenta un pericol enorm. Cum sa scap de senzatia de iutime si amorteala?? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Naturopat Claudia

acum 11 ani

Aceste stari consider eu ca le aveti si pe un fond de stress. Nu sunt toate rezultatele acelei pietre la bila ci sunt si alti factori care influenteaza. Ati descris prea sumar cauza de unde provin aceste reactii. M-ar ajuta daca imi dati mai multe detalii. Daca va e greu pe forum, atunci, putem discuta personal prin e-mail [email protected]. Imi dau seama ca e o stare de disconfort destul de mare si chiar o panica.