senzatie de balonare in partea dreapta sub coaste

Boli pancreatice si de ficat

Postata de ioana101 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
De aproximativ 6 ani am dureri nu foarte mari inpartea dreapta, sunt mai puternice la stres ,suparae, inainte de menstruatie,timp de vreo3 ani am tratat bila pe motiv ca ar fi lenesa dar fara rezultat, in ianuarie anul acesta , acelasi medic care acum 4 ani la ecograf a spus ca bila mea are un perete ingrosat si nu mai lucreaza , mi-a spus ca bila e in regula, doar ca are o forma mai ciudata , si ca sigur afectiunea e data de colon.
Ce poate fi?

Raspunsuri (3)

elimina pietrele de la ficat si bila

acum 10 ani

http://s*****a/t2768-cum-sa-scoti-pietrele-de-la-fiere-fara-operatie

Doctorulstietot

acum 10 ani

Foarte important este regimul dietetic ( fara prajala, rintas ,fructe crude , carne tocata , sosuri ,prajituri cu crema). Dupa mese trebuie sa luati cite un colebil sau fiobilin. Ajuta foarte mult un tratament gemoterapic ( extrase din plante ) - daca doriti contactati-ma.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi un sindrom de intestin iritabil ( care este dependent de stres) sau o diskinezie biliara. Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog.