Rezultate analize medicale

Boli pancreatice si de ficat

Postata de simodaniel22 cu 10 ani in urma.

Buna Ziua,...am fost internat in spital in sectia pneumologie unde mi sa facut analize de singe,...dupa externare si in in timpul internarii am inceput sa ma balonez usor dupa fiecare masa asociata cu greturi usoare si dureri usoare abdominale,....analizele sunt urmatoare VSH-10,L-8810,Glicemie-94,TGO-35,TGP60,Uree-28mg,Ex. bact. 13km-Negativ,Cin lucru,....am 49 de ani ,1.79 inaltime si 63 kg,....trebuie sa-mi fac griji?...multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Evanghelic

acum 10 ani

Daca ti-ai pierdut speranta si simti ca nu mai ai niciun rost, daca o boala sau o suparare te apasa si nu stii ce sa mai faci, nu dispera, prieten drag! Exista o speranta! E Domnul Isus Hristos, Fiul lui Dumnezeu. Cauta-L pe El... http://c***a

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cresterea TGP sugereaza afectarea hepatica, care poate fi datorata utilizarii de medicamente, hepatitelor virale, incarcarii cu grasime, etc. Este recomandat sa consultati medicul gastroenterolog pentru evaluare si recomandari adecvate.