reactia ficatului la postinor

Boli pancreatice si de ficat

Postata de PavElena cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Mi sa intamplat luna trecuta sa i-au postinor in urma unui contact neprotejat iar dupa o luna am fost nevoita sa iau din nou.Mie imi este foarte teama in general sa i-au orice tip de medicament din cauza faptului ca am fierea scoasa si mi-e teama sa nu-mi afecteze ficatul.intrebarea mea la dvs este,cat de mult este afectat ficatul de medicamentul acesta si daca s-ar putea intampla ceva grav din cauza faptului ca l-am luat de doua ori intr-o luna dar nu inj cadrul aceluiasi ciclu menstrual?si ce pot sa fac pentru a scapa de toxina asta din corp?sanatate multa va doresc

Raspunsuri (3)

Victor Richard

acum 13 ani

Pai nu prea ai cum sa grabesti eliminarea postinorului. Medicamentul are in primul rand continut hormonal, dar intr-adevar este destul de nociv chiar si pentru ficat daca il administrezi atat de des. Incearca sa consumi niste adjuvante pentru ficat care sa contina silimarina, bea ceaiuri de sunatoare, de exemplu, mananca mai sanatos (nu ingreuna functia ficatului) si protejeaza-te la urmatoarele contacte sexuale.

PavElena

acum 13 ani

multumesc frumos pentru sfaturi,toate cele bune va doresc

bia

acum 12 ani

Buna asi vrea sa stiu daca acest medikament chiar este bun,...sau ti s epoate intampla ceva daca nu esti majora...sau sa nu mai ai copiii?
va multumesc