Probleme ficat.

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Caliina Emil cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Sa incep cu inceputul.Am avut niste probleme la genunchi si nu am mai putut face sport.Ajunsesem la 97 kg.Iar vara aceasta am urmat o dieta,facuta de mine,stricta,si am reusit sa ajung la 79 kg.Dar mama crezand ca sunt anemic a hotarat sa fac analize.De anemie nici nu se punea problema.Dar a aparut altceva,La examenul de urina am avut 2 probleme.Proteinele apar cu + iar corpii cetonici cu ++.Am fost la medicul de familie si mi-sa recomandat sa nu mai iau suplimente(proteine).Intamplarea facea sa le fi cumparat exact in ziua in care am fost la doctor.Dar inainte nu mai luasem deloc,decat din mancare,Din lapte carne oua s.m.d.Pot aceste analize sa fie ceva foarte rau?Ce sa fac.Sa continui cu suplimentele,mentionez ca acum vreau sa pun masa musculara.Tata are probleme cu ficatul deci este si genetic,dar eu m-am gandit sa iau liv52.Este bine,am voie?Ceva contraindicatii?Si daca nu este liv52 macar un hepatoprotector.Ce imi recomandati sa fac?

Raspunsuri (5)

laura348

acum 12 ani

Si eu am luat liv52 si hepatoprotector, in cura de 1 luna, de 2 ori/zi cate o pastila din fiecare inainte de masa, renunta la proteine, lasa organismul sa acumuleze toate vit. si proteinele din alimente. Sanatate

Caliina Emil

acum 12 ani

Am inteles.Dar nu am luat proteine niciodata,am si mentionat,decat din mancare.Si este foarte greu sa iei doar din alimente.

laura348

acum 12 ani

in regula, nici sa nu iei. incearca sa consumi alimente bogate in fibre, proteine, vitamine, etc si vei vedea ca in momentul in care organismul are la alegere de toate, isi va lua ceea ce-i lipseste, niciodata nu el nu refuza sa acumuleze ceea ce are nevoie.

Mihaela22120678

acum 12 ani

corpii cetonici prezenti in urina arata ca te-ai infometat

Caliina Emil

acum 12 ani

Nu m-am infometat,am 5 mese zilnic.La aproximativ 3 ore distanta intre ele.