pietre la bila

Boli pancreatice si de ficat

Postata de michaela1968 cu 12 ani in urma.

exista tratament naturist pt eliminarea acestor pietre? am una de 1,6 cm si alta de 1,8 cm. nu stiu ce sa mai fac .....

Raspunsuri (4)

Dr. Stefan Tuca

acum 12 ani

Bună ziua,

Tratamentul pentru litiaza biliara de care suferiti este doar chirurgical.
Operatia laparoscopica presupune o internare de doar 24 de ore şi recuperare rapidă.

Vă aştept pentru consult şi intervenţie!

Numai bine

Dr.Ştefan Tuca - medic chirurg

stefantuca.ro

blacktulip

acum 11 ani

si eu sunt cam in aceeasi situatie, dar am doua pietre de 1.2 cm pe 0.9 cm.
as dori insa sa stiu in cat timp dupa operatie as putea ramane insarcinata? daca faptul ca am aceasta operatie imi poate afecta sarcina in vreun fel.

multumesc

carmen

acum 10 ani

Atentie cei ce aveti litiaza biliara si optati pt operatie laparoscopica sau cum este numita cu laser pt ca in urma acestei operatii nu o sa mai puteti face nici un fel de raza electromagnetica sau RMN toata viata Asta doamne fereste daca o sa aveti nevoie pt coloana sau daca veti suferii de alte accidente nu se stiie pe viitor pt ca aparatul cu electromagneti o sa v-a smulga pur si simplu clamele din metal ce au fost lasate in dv in urma acestei operatii Cat despre piatra din bila incercati cu suc se ridiche neagra eu asa am scapat de 2 pietre una de 1,5 mm si una mai mica

anca

acum 10 ani

Multumesc frumos carmen pt comentariul tau .asa ma speriasem ca nu exista niciun remediu natural .ca madicii nostri apeleaza imediat la taiere.asta sa ne ia banii.mafie farmaceutica .cred ca este singurul comentariu care m-a iinviorat .dumnezeu sa te binecuvanteze