pete piele

Boli pancreatice si de ficat

Postata de niki90849 cu 12 ani in urma.

femeie,57 ani,au aparut 5 pete
maronii de marimea unei monede de 5 bani,cu pielea usor incretita,la distante de cca,1cm una de cealalta si situate pe coloana vertrebala,
dinspre coccis spre gat,iar o alta situata sub genunchi

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Mergeti la dermatolog..

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum s-a scris si mai sus, trebuie sa va prezentati la un medic dermatolog pentru un consult amanuntit. din pacate prin internet nu se pot diagnostica bolile de piele, ci doar face anumite presupuneri, iar tratamentul doar pe baza unei presupuneri nu este recomandat.
ar putea fi vorba despre ''pitiriazis versicolor'' care se trateaza cu o crema antifungica....dar fara un consult dermatologic, acest lucru nu ajuta prea mult.

va urez o zi buna