Pete albe pe corp

Boli pancreatice si de ficat

Postata de mcv cu 14 ani in urma.

Salut, am si eu o mica problema.

Am niste pete pe .. albe, relativ micutze, le am mai exact pe umeri si pe spate,insa nu peste tot , si pe piept insa pana in ''sfarc''.
Sunt ca niste ''cosuri'' mici , insa nu sunt cosuri.

Am fost la doctor recent, insa nu mi-a trecut prin cap sa ii spun despre asta.
Le am de ceva ani, ma gandeam ca poate sa fie de la ficat?
voi ce spuneti, astept pareri.

Raspunsuri (9)

mcv

acum 14 ani

Am atasat o poza, sa vedeti cam, cum sunt.
si acestea mai continua putin pe spate.

buba

acum 14 ani

e pitiriazis cu siguranta, dar cand veti invata sa nu va mai tratati pe internet?

ionica

acum 14 ani

Mergi la un medic sa te vada, fa-ti cateva analize si cu siguranta vei afla care este cauza sau incearca sa pui o intrebare unui medic online de pe site si cine stie...poate vei primi un raspuns. Bafta!!!

//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul

denisa

acum 14 ani

sunt multi care se trateaza pe internet dar poate mai bine asa decat deloc

corina

acum 14 ani

e ptiriazis.este o solutie care se prepara in farmacie,dar petele reapar la soare si mai ales daca porti ceva sintetic si nu din bumbac.

jones

acum 12 ani

sunt pete de la ficat nu o sa treaca niciodata numa daca iti schimbi ficatul de la 13 ani am si am 22 nu exista leac:))

Jeni

acum 11 ani

Mie mi-a dispărut din pete cu cremă de galbenele și aloe vera .Și schimbați vechiul săpun cu un săpun ce conține cremă .Iar hainele să fie de preferință din BUMBAC sau IN .

Alexandra

acum 8 ani

Incearca cu Biazol, si eu am avut ,am fost la dermatolog si mi-a prescris biazol,e foarte bun. Este pitiriazis versicolor ce ai tu,dar nu e nimic grav.

Andrea

acum 8 ani

Mama mea are 32 ani . Si ea are pete pe piept , spate dar jumate din el e plina , cu ce crema ar putea sa ii treaca de ele . ??