pepeobleme ficat

Boli pancreatice si de ficat

Postata de reviga79 cu 12 ani in urma.

ma numesc Laura am 36 de ani sunt din Ploiesti si am ficatul marit,stare de voma,ameteala si abia ma tin pe picioare! toate analizele sunt bune nu am hepatita C ,doctorii mi-au luat analize sa le trimita la spitalul victor babaes dar nu au spus pt ce! sunt foarte speriata! Ce as putea avea? Va rog din suflet sa imi dati un raspuns!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic exact nu poate fi stabilit doar prin descrierea simptomatologiei, fiind recomandată (pentru orientarea diagnosticului) în primul rând efectuarea unei ecografii abdominale şi interpretarea acesteia de către un medic gastroenterolog

TataNicu

acum 12 ani

radiolog