Paralizie

Boli pancreatice si de ficat Spasticitatea spinarii

Postata de Ioan105128082 cu 12 ani in urma.

Se poate ca dupa operatia de fiere sa ramai paralizat de la briu in jos?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

colecistectomia (operatia de fiere) implica extirparea colecistului de la nivelul patului hepatic, si nu comporta riscuri de lezare nervoasa . de asmenea anestezia este una generala, ce nu implica riscuri de aceasta natura. paralazia de la ''brau in jos'' apare doar prin lezarea maduvei spinarii.