Litiaza biliara si sarcina

Boli pancreatice si de ficat

Postata de Giuliatm cu 11 ani in urma.

Buna ziua!
Sun insarcinata in 5 luni,iar acum doua saptamani ,in urma unei dureri foarte puternice simtita in stomac si dupa efectuarea unei ecografii abdominale ,mi sa pus diagnosticul de litiaza biliara.O alta criza biliara am avut dupa o saptamana,cand ajunsa la urgente au vrut sa ma opereze,sa scoata fierea.
Am refuzat operatia de teama de a nu afecta sarcina,iar medicii mi-au spus ca ar fi de preferat sa fac aceasta operatie dupa ce voi naste.Dar in cazul in care mai fac o criza e obigatoriu sa scot fierea,pentru a nu face alte complicatii ,cum ar fi pancreatita.
As vrea sa stiu,va rog,ce riscuri sunt pentru sarcina aceasta operatie de scoatere a fierii.
Mentionez ca tin regim alimentar,dar usoare dureri tot mai am,insa nu se compara cu acele crize groaznice ce le aveam.
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Rezultate bune puteti obtine folosind Homeopatia. Cautati un medic homeopat bun, deoarece Homepatia are rezultate foarte bune in problemele de sanatate, dar este foarte important medicul homeopat. Am folosit Homeopatia pentru familia mea si s-au vazut rezultatele prin imbunatatirea starii de sanatate.
Dumnezeu sa va ajute! Numai bine va doresc!