INTREBARE

Boli pancreatice si de ficat

Postata de AL1NUSH2006 cu 13 ani in urma.

TATAL MEU I-A GASIT HEPATITA B, ARE ANALIZELE URMATOARE: TGP 124 TGO 244,GGT 269,ESTE GRAV?VA ROG RASPUNDETI-MI

Raspunsuri (2)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

Sunt marite translaminazele Trebuie sa isi faca viremia si probabil si punctie si o sa-i dea tratament Stiu pacineti care s-au vindecat si fara tratament

Medic Epuran

acum 13 ani

Teoretic transaminazele mai mari apar în boli mai grave (hepatite mai grave) dar regula nu este totdeuna respectata, fiecare caz are propria evolutie (mai conteaza şi multi alţi factori în afara de transaminaze)