i pe mine multumesc

Boli pancreatice si de ficat

Postata de anaadriana cu 11 ani in urma.

tatal meu a murit acum 3 saptamani de ciroza hepatica cand si-a vomitat ficatul ma stropit si pe mine cu sange pe fata se poate sa-mi fi dat si mie aceasta boala va rog sa ma ajutati cu un raspuns s

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ciroza hepatica nu se transmite astfel.
In cazul in care cauza dezvoltarii cirozei a fost virala ( virus hepatitic B sau C) este indicat sa efectuati antigenul Hbs si anticorpii anti HVC pentru a verifica daca sunteti sau nu infectat .

anaadriana

acum 11 ani

va multumesc