hepatita c

Boli pancreatice si de ficat

Postata de veryka cu 14 ani in urma.

daca am fost diagnostica ca ac***a virusul hepatic c,dar totusi valorile tgo si tgp sunt normale, e posibil sa am faza acuta doar?va rog un raspuns cat mai urgent!multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Enzimele de ficat in limite normale - exclude hepatita acuta, acestea trebuie sa fie de 10x normalul, in cazul d-voastra sunt normale. Consultati medicul gastroenterolog/infectionist pentru investigatii si tratament de specialitate.