Hemangiom

Boli pancreatice si de ficat

Postata de monica 1964 cu 10 ani in urma.

De la ce provine hemangiom pe ficat si cit este de periculos?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Hemangiomul este o tumora vasculara cu caracter benign diagnosticata frecvent si intamplator cu ocazia efectuarii ecografiilor abdominale. Nu influenteaza functia ficatului si de regula , nu prezinta riscuri cata vreme dimensiunile sale sunt mici.
Este recomandat sa efectuati periodic ecografie abdominala ( la 6-12 luni) pentru a o tine sub observatie.

monica 1964

acum 10 ani

va multumesc frumos.

Daniela

acum un an

Un tratament pentru hemangiom pastile sau naturist