Gust amar

Boli pancreatice si de ficat

Postata de radupoint cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De ceva timp am un gust amar in gura in special dimineata, cand depun efort, cand sunt stresat, si daca nu mananc mai mult timp de doua ore. Acest gust e insotit si de o respiratie urat mirositoare chiar daca ma spal des pe dinti. Imi simt tot timpul limba si gatul incarcat. Limba imi este alba, in special la baza. Mentionez ca mi-am facut mai multe analize: helicobacter pylori, coprocultura, bariu la stomac, toate au iesit in regula.
Imi poate da cineva un sfat? Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Gustul amar poate fi consecinta unei diskinezii biliare. Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala pentru vizualizarea colecistului si sa incercati sa tineti un regim fara prajeli, cafea, ciocolata, grasimi, etc, cu mese regulate si gustari intre mese.

cmghostbuster

acum 10 ani

salut radu? ai rezolvat ceva?

Lucian

acum un an

Salut ai găsit rezolvarea?