gust amar

Boli pancreatice si de ficat

Postata de danutza10 cu 11 ani in urma.

Buna seara!De vreo 2-3 luni am inceput sa simt un gust amar in gura care de cele mai multe ori este insotit si de senzatia de nod in gat care imi da tendinta de a inghiti permanent!a devenit destul de suparator in special pt. ca acel nod in gat,de multe ori,este usor dureros!trebuie sa mentionez ca declanseaza de cele mai multe ori cand ma enervez(lucrez intr-un ambient foarte stressant)!ce poate fi si mai ales cui ar trebui sa ma adresez???Va multumesc!

Raspunsuri (8)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala ( consult de interne) pentru vizualizarea vezicii biliare ( sursa posibila a gustului amar); pentru senzatia de nod in gat va recomand sa efecuati un consult endocrinologic pentru o posibila afectare tiroidiana ( ecografie tiroidiana, testarea TSH, ATPO).

danutza10

acum 11 ani

Multumesc mult!sincer aveam mari banuieli si eu ca e foarte probabila o afectare tiroidiana!

oana

acum 10 ani

buna seara am un gust foarte urat in gat...si imi vine sa vomit cand imi vine sa vomit cate odata mai imi iese ceva ca o firmitura sa zic asa din gat in gura si tot la fel imi vine sa vomit are un gust nu pot sa zic chiar amar amar dar e amarui si e foarte urat...oare de ce oare ce am ?va rog daca m-ati inteles sa imi dati un raspuns.va multumesc!

Alexandru Petrisor

acum 10 ani

Buna ziua am 21 de ani si de vre-o saptamana imi vine un gust amar pe gura din somac, si ma ustura si pieptul imi vine sa vomit cand ma duc sa vomit nu iese nimik ba mai rau si gustul tot mai rau e..eu si fumez o fi din cauza la tigarii ?? nu am mai mancat prajit nici paine o sa incep sa mananc fiert. fructe si legume dar problema care o fii ?? Astept un Raspuns o zi buna

Alexandru Petrisor

acum 10 ani

imi puteti trimite raspuns la idul de mess sau pe e-mail !! [email protected] si cand trag aer in piept imi vine sa vomit

dr. MENGHELEA

acum 8 ani

Fa gargara cu clavusin si mananca salata verde la gratar si te faci bine.

maruta

acum 10 ani

am ferea scoasa de 5ani de chteva luni am gura amara nu mai stiu ce sa fac

dr. MENGHELEA

acum 8 ani

nu ti-au scos "ferea" te-au pacalit. Ai dat bani ? Diagnostic : teapa.