Gust amar dimineata

Boli pancreatice si de ficat

Postata de alexpop93 cu 10 ani in urma.

In fiecare dimineata cand ma trezesc am un gust foarte amar in gura (seara ma spal pe dinti).
Si inca ceva pe parcursul zilei simt nevoia sa beau foarte multa apa.
Din ce stiu nu am probleme cu ficatul, stomacul, vezica biliara sau cu altceva. Din ce am citit, astea ar putea fi cauzele.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Gustul amar sugereaza o tulburare de drenaj a bilei.
Incercati sa evitati mesele abundente, grasimile, prajelile, bauturile carbogazoase, etc.