glicemie mica, TGP mare

Boli pancreatice si de ficat

Postata de MARIA214 cu 12 ani in urma.

ce boala indica urmatoarele analize:
- TGP 38.14
- glicemie 64.39
- HDL 71
- LDC 106.97
restul in limite normale,este vorba de o hepatita virala, trebuie sa urmez regim, iar glicemia mica ce indica?
multumesc

Raspunsuri (2)

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

Glicemia este scazuta datorita afectarii hepatice.

Medic Epuran

acum 12 ani

Analizele descrise de d-vs nu orienteaza diagnosticul spre o anumită afecţiune. Valorile descrise se situează în limite normale, cu excepţia transaminazei TGP care este uşor crescută (val. normale < 30UI/l), şi care nu poate diagnostica singură o hepatită virală (bănuiesc că diagnosticul de hepatită virală a fost pus de un medic, nu de către d-vs pe baza doar a creşterii TGP-ului)