glicemia 50\60-transpiratie abundenta

Boli pancreatice si de ficat

Postata de tintea iulian cu 12 ani in urma.

am probleme cu ficatul?rog raspuns

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Glicemia scazuta ( ca cea mentionata de d-ta 50-60 ) cat si cea care ar fi crescuta , nu este influentata de de ficat ci de alti factori,printre care , pancreasul. Hipoglicemia insa poate fi insotita de transpiratii.
Mergeti la medicul de familie cu analizele, sa va examineze pentru a va aprecia starea de sanatate.,sau sa va trimita la un medic specialist din policlinica.

tintea iulian

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns,i-mi fac griji mai mult din cauza transpiratiilor(nocturne,diurne).
m-am ingrasat fara motiv si am obs ca daca mananc dulce nu mai transpir asa de mult.
din pacate medicul meu de familie este in alta localitate