fiere marita cu mal

Boli pancreatice si de ficat

Postata de soryn73 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,in urma cu 2 luni am fost diagnosticat cu colecist voluminos fara calculi mi s-a spus ca nu e vb de operatie..am inceput sa tin regim pt fiere dar nimic schimbat totul la fel (dureri sub coasta dreapta ,ameteala, stare de oboseala ).Intre timp durerea s-a mutat in partea stanga cam la 2 -3 degete sub coasta si persista,imediat m-am gandit ca poate fi pancreasul din cauza vreunei prietricele plecate pa canal .Intrebarea este :care este cea mai performanta investigatie cu care se poate vizualiza starea cailor biliare si un eventual blocaj care ar putea pune in primejdie pancreasul?..RMN-ul?..CTscan?..Intreb toate aste pt ca vreu sa incerc metoda de curatarea fierii si a ficatului a lui Andreas Moritz (ulei de masline,Epsom salt,lamaie).MULTUMESC si astept parerea dumneavoastra!

Raspunsuri (2)

cura de eliminare a malului si pietrelor

acum 10 ani

Aici gasesti descrisa o metoda simpla, ieftina si eficienta de scos malul si pietrele de la ficat si colecist, cat si marturii ale celor care au facut aceasta cura.
Dieta nu te ajuta deloc, iti pierzi doar timpul.
http://s*****a/f126-metode-si-cure-de-detoxifiere
Sanatate

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

RMN