Ficatul

Boli pancreatice si de ficat

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

sotul meu a fost diagnosticat cu steatoza hepatica acum patru ani.ficatul lui era de doua ori si jumate mai mare si a continuat sa creasca usor.nu a baut, nu a fumat niciodata si nici nu bea cafea. in articolul dvs am citit ca steatoza este o leziune reversibila.medicul la care a fost i-a spus ca ficatul poate sa ramana la aceeasi dimensiune,sau poate sa creasca, dar in nici un caz sa scada.este steatoza o boala infectioasa? felicitari pt site.oricine poate gasi cel putin o informatie utila..

Raspunsuri (6)

Cristian272

acum 16 ani

steatoza este reversibila si se datoreaza acumularii de grasimi in ficat. cu un regim adecvat si protectoare hepatice(si multa vointa si rabdare), o sa treaca.:)

acum 16 ani

Ar fi bine sa foloseasca armurariu ceai sau capsule.

viobello

acum 12 ani

ai avut steatoza cum ai scapat

comentarii utilizatori

acum 15 ani

daca ficatul este marit si omul respectiv face karate dauneaza

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cui pot trimite niste analize de la ficat pt ca mam inregistrat si nu pot intra in legatura cu un doctor ???e ceva in neregula cu logarea cum sa fac ????

viobello

acum 12 ani

a scapat de steatoza ce tratament a urmat